histats

کاهش اسپم شدن ایمیل

در ارسال ایمیل شرط اول برای اینباکس شدن ایمیل ، شرایط سرور ارسال ایمیل می باشد ، که باید به درستی کانفیگ و تنظیم شده باشد.

شرط دوم که بسیار اهمیت دارد ، نوشتن درست محتوای ایمیل تبلیغاتی است.نوشتن درست محتوای خبرنامه به نکات زیر توجه کنید و حتما آن ها را در متن خبرنامه تان در نظر بگیرید:

جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ها

 1. از لغاتی مانند اینجا را کلیک کنید این تنها شانس زندگی شماست و … هرگز در ایمیل‌های خودتان استفاده نکنید.
 2. اگر از لغات انگلیسی استفاده می‌کنید سعی کنید کلمات را با حروف کوچک بنویسید. معمولاً برای جلب توجه کاربر کلمه ای را با حروف بزرگ می‌نویسند با انجام این کار شما ریسک اسپم شدن ایمیل خودتان را افزایش می‌دهید.
 3. سعی کنید از ایمیل متن به جای فرمت HTML استفاده نمایید. اگر از فرمت HTML استفاده می‌کنید. سعی کنید کمتر از کدهای HTML استفاده کنید بیشتر سعی کنید متن شما بیشتر از کد ها باشد.
 4. از تصاویر زیاد در ایمیل خودتان استفاده نکنید. و سعی کنید تصاویر را ضمیمه نامه خودتان نکنید. این کار باعث می‌شود که حجم نامه های شما زیاد شود و کاربرانی که با موبایل کار می‌کنند. ناراضی شوند و ترجیح دهند نامه های شما را در شاخه اسپم دریافت کنند.
 5. امکان لغو عضویت را در ایمیل‌های خودتان قرار دهید. اگر فردی نمی‌خواهد از سوی شما ایمیلی دریافت کند. اجباری در کار نیست. مطمئن باشید با ادامه این کار آن فرد از شما خرید نخواهد کرد.
 6. وقتی کاربر درخواست لغو عضویت می‌کند باید تا نهایتاً ۱۰ روز این کار انجام شود.
 7. حتماً آدرس فیزیکی شرکت خودتان را در پایین نامه خودتان قرار دهید. این اطلاعات باید به صورت انگلیسی در پایین تمامی ایمیل‌های به همراه شماره تلفن باشد.
  از واژه امتحان یا تست در عنوان نامه خودتان استفاده نکنید.
 8. آدرس های وب سایت را بدون http در ایمیل لینک بکنید
 9. از علامت های نقطه گزاری زیاد استفاده نکنید چون در اسپم شدن ایمیل شما تاثیر زیادی دارد
 10. از نشانه های اختصاری که در تبلیغات های اسپم مثل علامت دلار زیاد استفاده می شود به شدت خود داری کنید
 11. از عبارات پاسخ دوباره یا ارسال دوباره مثل RE یا … در تیتر ایمیل استفاده نکنید
 12. متن ایمیل شما همیشه باید کوتاه باشد ایمیل های بلند مخصوصا ایمیل های یاهو در اسپم می رود
 13. تصاویر را به کمترین حد خودش برسانید و سعی کنید بسیار سبک باشد مخصوصا در ایمیل های جیمیل بسیار مهم می باشد
 14. متن ایمیل شما با تیتر ایمیل شما باید در یک موضوع باشد
 15. از فرمت های دانلودی و اجرایی به شدت دوری کنید مانند exe و …
 16. قالب ایمیل باید با استاندارد های روز و اون خدمات دهنده ساخته شود و بسیار تست بگردد خیلی از ایمیل ها بخاطر قالب بد به اسپم می روند
 17. تایم های ارسال ایمیل را نزدیک نکنید و هم کاربر و سرور گیرنده را خسته نکنید تا تعداد کسانی که دامنه شما را به عنوان نشانه اسپم می کنند زیاد شوند
 18. سعی کنید هیچوقت ایمیل فرستنده را ایمیل یاهو و یا جمیل و هاتمیل و کلا ایمیل های شخصی نگذارید.از ایمیل info@ به عنوان ایمیل فرستنده استفاده کنید
 19. پاسخ گیرنده برای ایمیل معرفی کنید.

هیچ کس دوست ندارد ایمیل‌های ناخواسته را در اینباکس ایمیل خود دریافت کند. نکته مهم این است که شما می‌خواهید پیام بازاریابی خودتان را به مخاطبین خود ارسال کنید. بنابراین در هر زمان که می‌خواهید ایمیل خودتان را ارسال کنید کافیست قبل از آن از مفید بودن آن ایمیل برای مخاطب خودتان مطمئن شوید. در غیر این صورت کاربر یا خود را از لیست شما حذف می‌کند و یا این که از این به بعد نامه های خودتان را به شاخه جانک مخاطب ارسال خواهید کرد.

[hm_button type=”simple” title=”ثبت نام آنلاین پنل ایمیل مارکتینگ” size=”large” url=”http://email.nosms.ir/customer/index.php/guest/register” target=”_self” bg_color=”#1e73be” bg_hover=”#82a2bf” icon=”ico-user-check” margin_top=”” margin_bottom=””][/hm_button]

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *