histats

تائید هویت امنیتی ویژه توسط گوگل

شرکت گوگل به‌تازگی و با توجه به نیاز برای تولید یک سیستم امنیتی جدید جهت تعیین هویت کاربران، راهکاری سخت‌افزاری را به‌عنوان جایگزین شناسایی دوعاملی معرفی کرده است.

در همین راستا نیز شرکت گوگل به‌تازگی یک روش امنیتی بسیار ویژه را معرفی کرده است که موجب می‌شود تا تقریباً امکان دور زدن سیستم‌های تائید هویت در دنیای دیجیتالی غیرممکن شود.

در حال حاضر، سیستم شناسایی دوعاملی یکی از مهم‌ترین روش‌هایی است که کاربران به سراغ آن می‌روند، اما این روش نیز با راهکارهای هکرها، قابل دور زدن بوده و به همین دلیل نیز گوگل راهکار جدید خود را در این زمینه ارائه کرده است.

این راهکار جدید شامل استفاده از ساختار تائید هویت سخت‌افزاری است که موجب می‌شود تا به‌هیچ‌عنوان نتوان با کمک ترفندها و ساختارهایی از جمله فیشینگ و صفحات شبیه‌سازی‌شده، اطلاعات تائید هویت کاربر را به سرقت برد.

ساختار یاد شده از دو کلید فیزیکی تشکیل شده است که برای تائید هویت کاربر، باید از هردوی آنها استفاده کرده و بدین ترتیب با اتصال آنها به سیستم میزبان، هویت فرد برای ساختار آنلاین تائید خواهد شد.

البته هنوز مشخص نیست که این ساختار چه زمانی به مرحله عملیاتی شدن خواهد رسید، لیکن بدیهی است که این روش تائید هویت برای افراد سرشناس و مدیران رده بالایی که با اطلاعات بسیار محرمانه سروکار دارند، مفید خواهد بود.

منبع:ایتنا

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *