چراغ سبز بریتانیا به هواوی برای استفاده از فناوری 5G در این کشور

مارس, 2019 بدون نظر فناوری و اپراتورها

[ad_1]

شرکت هواوی در طول چند ماه گذشته با مشکلات بسیاری در زمینه فعالیت در کشورهای مختلف روبرو شده بود، ولی به نظر می‌رسد که دولت بریتانیا مخالفتی با فعالیت این شرکت و عرضه فناوری 5G این کمپانی در این کشور نداشته و با این موضوع مشکلی ندارد.

 

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی Engadget، به نظر می‌رسد که دولت آمریکا در برنامه های خود برای مبارزه با فعالیت هواوی و محدود کردن این شرکت نمی‌تواند روی انگلستان حساب کند.

 

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی منابع معتبر خبری، شرکت هواوی از سوی دولت بریتانیا چراغ سبز دریافت کرده است تا بتواند تجهیزات شبکه نسل پنجم خود یا همان 5G را در این کشور به فروش برساند.

به این ترتیب فناوری شبکه های 5G این شرکت بدون وجود محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت آمریکا در کشور انگلستان فروخته خواهد شد.

 

 ارتباطات نسل پنجم 5G هواوی


 

بر اساس این اطلاعات قرار است تا شرکت‌های انگلیسی بدون تحت تاثیر قرار گرفتن در برابر فشارهای آمریکا، از تجهیزات زیرساختی ارتباطات نسل پنجم هواوی برای ارائه خدمات به مشتریان خود استفاده کنند.

گفته شده دولت انگلیس بررسی‌های لازم را انجام داده است و به این نتیجه رسیده است که اسناد منتشر شده از سوی دولت آمریکا برای تحریم شرکت هواوی کافی نبوده است.

 

نکته مهم این است که اگر مسئولان انگلیسی از تحریم هواوی دست بکشند، سایر کشورها نیز ممکن است هواوی را به عنوان یک شریک انتخاب کنند و این امر ممکن است شرایط کشور آمریکا و قدرت این کشور برای تعیین این که کدام شرکت باید تحریم شود را تحت تاثیر قرار بدهد که این موضوع مسلما برای فردی مانند دونالد ترامپ خوشحال کننده نخواهد بود.

 

[ad_2]

منبع خبر:ایتنا

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *