جولای, 2017 بدون نظر فناوری و اپراتورها

بایدو اکنون مدعی است که یکی از بزرگ‌ترین اکوسیستم‌های همکار برای پلتفرم اتومبیل‌های خودران در جهان محسوب می‌شود، چرا که برنامه رانندگی خودران این شرکت با نام “آپولو” اکنون بالغ بر ۵۰ شریک تجاری دارد؛ از جمله گروه فاو که یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان چینی است و در زمینه تجاری‌سازی این فناوری با بایدو همکاری خواهد کرد.

همچنین شرکای دیگر این پلتفرم نیز عبارتند از شرکت‌های خودرویی چینی Chery، Changan و Great Wall Motors، و همینطور بوش، کانتیننتال، ان‌ویدیا، مایکروسافت کلاود، Velodyne، TomTom، UCAR و Grab Taxi.

برای نشان دادن آنچه که این پلتفرم قادر است انجام دهد، شرکت تأمین‌کننده سامانه خودران با نام AutonomouStuff دو اتومبیل آماده کرده که نشان می‌دهد با استفاده از نخستین ریلیز نرم‌افزار آپولو و در ظرف تنها سه روز، تبدیل به مدل‌هایی خودران شده‌اند.
همچنین شایان ذکر است که این اتومبیل‌ها، در مسیرهایی نزدیک همایش توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی بایدو (یعنی همان جایی که اخبار مربوط به برنامه آپولو اعلام شد) حرکت کرده و به نمایش درآمدند.

گفته می‌شود هدف از این اقدامات، این است که توانایی‌های پلتفرم آپولو به تدریج در اختیار همه توسعه‌دهندگان قرار بگیرد. بدین ترتیب و در راستای همین راهبرد، در این ماه، توسعه‌دهندگان از دسترسی به فناوری‌های رانندگی برای نواحی مشخص و محدودی برخوردار خواهند بود.

گفتنی است بایدو امیدوار است تا پایان سال ۲۰۲۰، پلتفرمی عرضه کند که بتواند هم از پس رانندگی خودران در جاده‌های حاشیه‌ای و هم در بزرگراه‌ها بربیاید.

منبع:ایتنا

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *