ژوئن, 2017 بدون نظر فناوری و اپراتورها

عضو جدیدی که به خانواده صنایعی نظیر آب، برق و گاز اضافه شده است، در واقع همان “هوش مصنوعی” است، و به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک، شاهد حضور هوش مصنوعی در همه‌جا خواهیم بود.
شش سال پیش، مارک آندرسن، بنیان‌گذار نت‌اسکیپ نوشت: «نرم‌افزار، دارد دنیا را می‌بلعد.» اما اکنون باید گفت که هوش مصنوعی، دارد نرم‌افزار را می‌بلعد. روزی جایگاه هوش مصنوعی فقط در داستان‌های علمی تخیلی بود، ولی اکنون پای اِی.آی(AI) حتی به هیئت ثبات مالی نیز کشیده شده است.

این کار، در حقیقت نوعی دزدی جدید در عصر دیجیتال است که با استفاده از کابل‌ها و ماهواره انجام می‌شود، در یک لحظه چنان مبلغ هنگفتی از حساب موجود در یک بانک برداشت می‌گردد.

واقعیت این است که زیرساخت‌های سیستم مالی جهان، آسیب‌پذیر است. بنابراین هوش مصنوعی می‌تواند در این زمینه بسیار مفید و مؤثر باشد و به همین خاطر هم بیان شد که هوش مصنوعی یکی از ضرورت‌های اصلی است و باید در کنار برق، گاز و آب همه جا وجود داشته باشد.
با توجه به این حقیقت مسلم، بسیار مشکل است که تصور کنیم که صنایع مهمی مانند پژوهش، بهداشت و درمان، قانون، خودروهای خودران و حتی روزنامه‌نگاری دچار تغییر و تحول نشود.

جالب‌تر از همه، اینکه هوش مصنوعی به هیچ وجه جدید نیست و توسط شخصی به نام آرتور ساموئل که در سال 1962 کامپیوتر را برای بازی چکرز تدریس می‌کرد، ابداع شد.
اما ایده هوش مصنوعی مثل ایده ماشین پرنده داوینچی پیش از اینکه از این فناوری پشتیبانی شود، متولد شد و دولت‌های سراسر جهان از آمریکا تا ژاپن، پژوهش‌های خود را روی یافتن آن متمرکز کردند.

منبع:ایتنا

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *