اکتبر, 2017 بدون نظر فناوری و اپراتورها

شرکت اپل به‌تازگی برای خرید یک فناوری هوش مصنوعی اقدام کرده است که می‌تواند از طریق تحلیل تصاویر آپلود شده توسط عکس‌های کاربران، به درک مناسبی از شرایط عکس رسیده و کیفیت نرم‌افزارهای مرتبط با عکس بر روی سیستم عامل iOS نسخه 11 را بهبود بخشد.

گفته می‌شود که پیشرفت یاد شده به‌واسطه خرید یک شرکت استارت‌آپ فرانسوی به نام ریگیند (Regaind) بوده است که در زمینه فناوری‌های بصری کامپیوتری فعالیت دارد.
رابط برنامه‌نویسی کاربردی طراحی شده در شرکت ریگیند دارای قابلیت تحلیل محتوای عکس‌ها است و می‌تواند قابلیت‌های بسیار ویژه‌ای را به سیستم‌های اپل بیفزاید.

بدین‌ ترتیب نرم‌افزارهای این شرکت می‌توانند موجب شوند تا اپل نه‌تنها بتواند عکس‌های شما را تحلیل کرده و محتوای آنها را درک کند، بلکه به کمک ساختار ویژه هوش مصنوعی موجود در این سیستم، مفاهیم زیباشناسی و جنبه‌های فنی عکس نیز برای اپل قابل درک خواهند بود.

این قابلیت موجب می‌شود تا بتوان به‌راحتی عکس‌های مشابه را پیدا کرد و یا اینکه عکس‌های مربوط به یک رخداد خاص به‌راحتی در سیستم افراد مختلف قابل طبقه‌بندی خواهند بود.

همچنین یکی از موارد ویژه‌ای که هوش مصنوعی ریگیند می‌تواند برای رقابت با گوگل به اپل ارائه کند، قابلیت تحلیل چهره انسان‌ها جهت تعیین جنسیت است. این سیستم می‌تواند موجب شود تا ساختار انیموجی طراحی شده برای نسخه‌های جدید آیفون، به مرحله جدیدی از کاربری وارد شوند.

منبع:ایتنا

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *