هدفونی که صدای خاطراتتان را نگه می دارد!

دو شرکت فوجیتسو و یاماها هدفون هایی تولید کرده اند که همیشه اصوات محیط اطراف را ضبط می‌کنند و در صورت بازگشت به یک محل می توانند اصوات ضبط شده قبلی در آن محیط را بازپخش کنند.

این هدفون از هوش مصنوعی پیشرفته‌ای برخوردار است و با به خاطرسپردن موقعیت جغرافیایی اماکنی که اصواتشان را ضبط کرده می‌تواند در صورت بازگشت به اماکن یاد شده مجددا صداهای قبلی ضبط شده را پخش کند.

فناوری مورد استفاده در این هدفون Sound Innovation نام دارد و مبتنی بر هدفون‌های بی سیم با سیستم موقعیت‌یاب مکانی، بلوتوث و میکروفون است. ضبط اصوات از طریق این هدفون به طور خودکار آغاز می‌شود و سپس از طریق گوشی هوشمند به یک پلتفورم کلود دارای هوش مصنوعی بالا منتقل می‌شود.

بنابراین شما می‌توانید ده‌ها سال بعد به محل‌هایی که برایتان خاطره انگیز بوده‌اند، سر بزنید و یک بار دیگر اصواتی را که در گذشته شنیده‌اید بشنوید و یاد ایام از دست رفته را زنده کنید. این هدفون برای تمام اصوات برچسب مکانی درنظر می‌گیرد و بازپخش آنها را در صورت بازگشت به هر محل از نو آغاز می‌کند.

هدفون یاد شده همچنین می‌تواند بر روی اصوات خاصی در هر محیط متمرکز شود و آنها را با دقت بیشتری پخش کند. لذا شما می‌توانید به جای شنیدن سروصدای عبور خودروها برروی صدای یک نوازنده خیابانی متمرکز شوید.

مدل پیشرفته این هدفون که در آینده تکمیل و عرضه خواهد شد قادر به درک احساسات افراد و انتخاب صدای قدیمی پخش شده بر این اساس است. به عنوان مثال، اگر فردی از کنار یک زمین خالی بسکتبال عبور کند، صدای بازی‌هایی که در گذشته در این زمین انجام شده برای وی پخش خواهد شد.

منبع :ایتنا

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *