آوریل, 2017 بدون نظر فناوری و اپراتورها

با پیشرفت‌های اخیر در دنیای فناوری، شرکت های سخت افزاری به دنبال ساخت حافظه‌های رم جدید با سرعت و ظرفیت بالا هستند و به نظر می‌رسد در سال ۲۰۱۸ بسیاری از آرزوها در این زمینه برآورده شود.

به گزارش ایتنا از مهر به نقل از اسلش گیر، حافظه‌های مورد استفاده در رایانه‌ها نقش اصلی را در زمینه ارتقای سرعت و عملکرد آنها ایفا می‌کنند و نسل جدید رم‌های دی.دی.آر موسوم به DDR5 که جایگزین رم های DDR4 می‌شوند، پاسخگوی انتظارات خواهند بود.

رم‌های DDR5 از نظر پهنای باند ارائه شده و تراکم تا دو برابر بهتر از رم‌های DDR4 هستند و انتظار می‌رود نهایی شدن استانداردهای مورد استفاده در آنها تا سال ۲۰۱۸ به طول بینجامد.

اما نهایی شدن این استانداردها در سال ۲۰۱۸ به معنای عرضه عمومی آنها در همین سال نیست. استفاده از رم‌های یاد شده در رایانه‌ها تا سال ۲۰۲۰ و چه بسا یکی دو سال بعد از آن به طول می‌انجامد و پس از آن هم به مدتی زمان نیاز است تا شرکت‌های سخت‌افزاری پردازنده‌ها و تراشه‌های خود را با استانداردهای رم های یاد شده سازگار کنند.

باید توجه داشت که استانداردهای مربوط به DDR4 در سال ۲۰۱۲ نهایی شد، اما استفاده از رم‌های یاد شده در عمل در سال ۲۰۱۵ آغاز شد. با نصب این رم‌های جدید اجرای بازی‌های دارای گرافیک سنگین و برنامه‌های جدید و پیشرفته تر برای عموم کاربران ممکن می شود و میزان مصرف برق در رایانه‌های شخصی و لپ‌تاپ‌ها و در نهایت محصولات همراه کاهش می‌یابد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *