نوامبر, 2017 بدون نظر فناوری و اپراتورها

هفته گذشته این وب سایت درباره مشکلاتی که از مدتها پیش در شبکه اجتماعی یوتیوب رخ داده بود، گزارش داد که ویدیوهایی در این شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار یوتیوب منتشر می‌شود که ممکن است به وسیله این ویدیوها یا کامنت و نظراتی که سایر افراد در زیر آن می گذارند، کودکان در معرض سوءاستفاده های جنسی و یا ارتباط با افراد بزرگسال سوءاستفاده‌گر قرار بگیرند.

این افراد به منظور ایجاد ارتباط  و سوءاستفاده از کودکان و نوجوانان در ویدیوهایی که حاوی تصاویر شخصی از کودکان و نوجوانان، نظر و کامنت گذاشته و بدین وسیله راهی برای ارتباط با آنها ایجاد می کنند.

بسیاری از این ویدیوها صدها و هزاران بار مورد مشاهده قرار گرفته‌اند و احتمال می‌رود بسیاری از سوءاستفاده‌گران بدین وسیله از کودکان و نوجوانان استفاده‌های ابزاری کرده باشند و این امر موجب گسترش و استفاده‌های غیر اخلاقی از این شبکه اجتماعی شده و می‌شود.
بنابراین بسیاری از کاربران اخلاق‌مدار و کمپین‌های حفاظت از حقوق شهروندان و کودکان در فضای مجازی به درخواست از یوتیوب اقدام کرده و خواستار مقابله و اتخاذ اقدامات جدی توسط این شبکه اجتماعی علیه انتشار این ویدیوها و نظرات غیر اخلاقی شده‌اند.

یوتیوب همچنین از اقدامات دیگری که می خواهد به منظور جلب اطمینان خانواده‌ها انجام دهد، در این بیانیه سخن گفته است؛ منتقدان بسیاری پیشتر از نحوه انتشار محتوا و پست گذاشتن کودکان زیر سن قانونی از این شبکه اجتماعی انتقادات بسیاری کرده بودند و عنوان کرده اند که حضور فعالانه کودکان در این شبکه اجتماعی باز به طور قطع به زیرساخت‌های کانون خانواده و اجتماع آسیب های جبران ناپذیری خواهد زد.

به نظر می رسد شبکه اجتماعی یوتیوب به منظور مقابله با فعالیت افرادسوءاستفاده گر و انتشار پیام‌های غیراخلاقی، از این پس باید درصدد اتخاذ تصمیمات و اقدامات جدی‌تری باشد تا رضایت خیل عظیمی از کاربران خود را جلب کند.

منبع:ایتنا

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *