آوریل, 2017 بدون نظر فناوری و اپراتورها

بالاخره و پس از مدت‌ها انتظار، اپلیکیشن تقویم گوگل یا “گوگل کلندر”، برای آیپد هم منتشر شد. گوگل، رابط کاربری این نسخه را به گونه‌ای طراحی کرده است که کار با آن در صفحه‌های بزرگ و افقی آیپد به راحتی انجام بگیرد.

تقویم گوگل، علاوه بر نمایش ایام هفته در محیطی زیبا و تعامل پذیر، این امکان را فراهم می‌کند که بتوانید برای قرار ملاقات‌های خود، هتل رزرو کنید، اهداف و مقاصد خود را تعیین کنید و به کمک تقویم، زمان‌های خالی خود در هفته را بیابید.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از پی.سی ورلد، تقویم گوگل، همچنین دارای قابلیت تشخیص هوشمند نوشته‌ها نیز هست، بنابراین می‌توانید با نوشتن پیامی مثل «قرار ملاقات با سارا در ساعت ۶۶ بعد از ظهر» شاهد اضافه شدن آن به رویدادهای تقویم باشید.

کدهای رنگی برای تفکیک رویدادها از هم و حالات مختلف نمایش تقویم نیز از دیگر قابلیت‌های خوب این اپلیکیشن رایگان هستند.

گفتنی است که تقویم گوگل، به طور یکپارچه با حساب جی‌میل شما در ارتباط است، به عنوان مثال اگر ایمیل مهمی حاوی یک قرار ملاقات دریافت کردید، این قرار به تقویم اضافه می‌شود، همه چیز به اطلاع شما خواهد رسید تا هیچ قراری را از دست ندهید.

البته شایان ذکر است که انتشار این اپلیکیشن برای کاربران آی‌پد، کمی آنها را متعجب کرد، زیرا شرکت گوگل، معمولاً خدمات خود را برای دستگاه اندروید ارائه می‌دهد و همواره قابلیت‌های بیشتری را به آن دسته از دستگاه‌ها که از این سیستم عامل استفاده می‌کنند، اضافه می‌نماید.

البته چنین نیست که بگوییم تقویم گوگل، در چند سال گذشته، به هیچ وجه برای کاربران آی‌پد ارائه نشده است. اپلیکیشن آیفون تقویم، روی تبلت‌های اپل اجرا می‌شد، لیکن بهینه‌سازی نشده بود.
این حرکت، تنها بخشی از گام‌های مؤثر و قطعی گوگل برای افزایش بهره‌وری است.

همچنین شرکت مایکروسافت نیز اپلیکیشن تقویم خود برای آی‌پد را در قالب اوت‌لوک برای آی.اُ.اس ارائه می‌دهد. البته این اپلیکیشن از زمان راه اندازی آن در سال ۲۰۱۵، در تبلت اپل پشتیبانی می‌شده است.

منبع:ایتنا

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *