اکتبر, 2017 بدون نظر فناوری و اپراتورها

میهال کاسینسکی، استاد دانشگاه استنفورد اذعان داشته که می‌توان به کمک هوش مصنوعی، جنسیت افراد را از طریق چهره‌خوانی پیش‌بینی کرد.
هوش مصنوعی همچنین با استفاده از تصاویر می‌تواند جهت‌گیری‌های سیاسی افراد، داشتن IQ بالا، داشتن رفتار مجرمانه، ویژگی‌های شخصیتی خاص و بسیاری از جزئیات و مشخصات فردی و شخصی فرد را تشخیص دهد.
به همین طریق این طرح می‌تواند به لحاظ اجتماعی، فوق العاده کارآمد باشد و به روند پیشگیری از جرائم کمک شایانی نماید.

وی اذعان داشت: «چهره، نمایانگر طریف وسیعی از عوامل مانند سابقه زندگی، عوامل رشد و سلامتی انسان است. چهره‌ها، اطلاعات زیادی در مورد افراد می‌دهد و برنامه‌های کامپیوتری پیچیده با استفاده از مجموعه داده‌های وسیع می‌توانند از تمایلات و گرایش افراد پرده بردارد و ویژگی کلیدی افراد را با دقت بالا تشخیص دهند.»
وی در ادامه صحبت‌های خود افزود: «هوش مصنوعی گیدر کاسینسکی، الگوریتمی است که از تصاویر دوست‌یابی آنلاین برای ایجاد یک برنامه استفاده می‌کند و می‌تواند با بررسی تعدادی عکس، جنسیت و تمایلات افراد را با درصد بالایی تخمین بزند.»

اما هوش مصنوعی چهره‌خوانی جدید، می‌تواند با بررسی تصاویر افراد، تمایلات سیاسی آنها را تشخیص دهد. بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته، تمایلات سیاسی می‌تواند با ژنتیک یا عوامل رشد مرتبط باشد و به تمایزهای قابل توجه در چهره‌ها منجر شود.
کاسینسکی اشاره کرد که در پژوهش‌های خود دریافته است که «محافظه‌کاران از لیبرال‌ها جذاب‌ترند.» شاید به این خاطر باشد که افراد خوش‌چهره، مزایای بیشتری دارند و زندگی را بهتر می‌گذرانند.

منبع:ایتنا

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *