به تاخیر افتادن ریجستری موبایل

محمود واعظی گفت: پیمانکار اجرای طرح رجیستری دو ماه برای عملیاتی کردن آن فرصت خواسته، لذا این طرح تا پایان تابستان عملیاتی می شود.

وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر رجیستری تلفن‌های همراه از اول تیر ماه سال جاری گفت:اقدامات برای اجرای طرح شناسه دار کردن گوشی‌های تلفن همراه در حال پیشرفت است و پیمانکار داخلی برای اجرای این طرح انتخاب شده، البته پیمانکار فرصت بیشتری برای عملیاتی کردن اجرای طرح خواسته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:رجیستری تلفن همراه برای اینکه تمام مردم دچار مشکل شوند، کار پیچیده ای است، لذا مقرر شده بود که اواخر تیرماه اجرایی شود، اما پیمانکار دو ماه فرصت خواسته تا این کار اجرایی شود، که تا پایان تابستان طرح رجیستری تلفن همراه عملیاتی می‌شود.

وی در مورد حجم خوری بسته‌های اینترنتی با تاکید براینکه این موضوع صحت ندارد نیز گفت: مردم تا ماه‌های قبل متن یا عکس دانلود می کردند، اما در حال حاضر ویدئوهای مختلف دانلود می‌کنند، که حجم هر ویدئوی سه دقیقه ای هزار برابر یک عکس است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد:سامانه‌ای توسط سازمان تنظیم مقررات رادیویی راه اندازی شده است، تا هر شخصی در هر زمانی بتواند با مراجعه به این سامانه از میزان مصرف اینترنت و نوع دانلود خود مطلع شود.

پیش از این مهر به نقل از سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا از عملیاتی شدن طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشی‌های موبایل از اول تیرماه خبر داده بود. با اجرای این طرح، گوشی‌هایی که از مبادی غیرقانونی وارد کشور شوند در شبکه اپراتورهای موبایل، امکان استفاده نخواهند داشت و شناخته نمی شوند.

منبع:ایتنا

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *