می, 2017 بدون نظر فناوری و اپراتورها

در نظرسنجی جدید که که از افراد دارای ویس‌بات به عمل آمد، بیان شد که بعضی از افراد، دو اسپیکر مختلف از نوع الکسا را در محل کار یا منزل خود امتحان کرده‌اند و از کورتانا روی دسکتاپ، سیری روی مک‌بوک و آیفون 7 پلاس، گوگل اسیستنت در گوشی هوشمند پیکسل و اسپیکر گوگل هوم، گوگل اسیستنت و سیری به صورت همزمان روی تلویزیون (به کمک انویدیا شیلد و اپل تی.وی) استفاده نموده‌اند.

بعضی از افراد، وقتی کسی حین صرف غذا سوالی می‌پرسد یا نظری می‌دهد، سریعا می‌گویند: «اوکی گوگل». متأسفانه اکنون که اسیستنت برای آیفون عرضه شده است، بعضی از افراد نظر خود را در مورد آن عوض کرده‌اند.

یکی از افراد شرکت کننده در نظرسنجی مورد نظر گفته است: «اخیراً به یک رستوران رفته بودم؛ در آنجا دقت کردم و دیدم که عبارت «اوکی گوگل» جواب نمی‌دهد و دقیقاً مثل هر اپلیکیشنی در آیفون که به سیستم عامل متصل نیست، عمل می‌کند؛ بدین معنا که صرفاً با گفتن عبارت «هِی سیری» می‌توانید شروع به مکالمه کنید.»

این مسئله به هیچ وجه، شگفت‌انگیز نیست. اندروید امروز به اپلیکیشن‌هایی نیاز دارد که نوآوری و تمایز ایجاد کنند و به همین خاطر هیچ دلیلی ندارد که از اسیستنت موجود بر روی آی.اُ.اس استفاده شود.
برای استفاده از اسیستنت مورد بحث، کاربر می‌بایست گوشی خود را بردارد و سپس ممکن است مجبور باشد که عبارتی را در گوشی خود تایپ کند.

واقعیت این است که دینامیک رابط کاربری در سال 2017 تغییر کرده است و افراد برای تایپ و بررسی ایمیل بیشتر از لپ‌تاپ استفاده می‌کنند، اما برای بسیاری از کارها مانند سؤال پرسیدن، باز کردن درب گاراژ، تنظیم یادآور و غیره، از ویس‌بات‌های منزل خود استفاده می‌کنند.

منبع:ایتنا

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *