اسنپ دراگون X55 برای اتصال تلفن همراه به شبکه‌های ۵G عرضه شد

[ad_1]

کوالکام به‌تازگی از نسل جدید مودم ۵G خود به نام اسنپ دراگون X55 پرده‌برداری کرده است و با این اقدام خود گسترش فناوری ۵G را تا سال ۲۰۲۰ میلادی وعده می‌دهد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، اسنپ دراگون X55 نسبت به نسخه‌های قبلی خود به‌روزرسانی‌های ویژه‌ای را ارائه می‌دهد که یکی از آنها پشتیبانی برای باندهای امواج میلی‌متری sub-6 GHz و ۵G New Radio است.

این تراشه همچنین برای اجرای شبکه‌های ۵G مستقل طراحی شده است که ساخت دستگاه‌هایی که تنها با ۵G کار می‌کنند را ممکن می‌کند و از استقرار شبکه‌ای غیرمستقلی که استفاده همزمان از فناوری‌های ۴G و ۵G را در تلفن‌های همراه هوشمند ممکن می‌کنند، نیز پشتیبانی می‌نماید.اسنپ دراگون برای 5G
همچنین پشتیبانی برای به اشتراک‌گذاری طیف پویا در این تراشه ممکن شده است که به اپراتورهای شبکه تلفن همراه اجازه می‌دهد تا با استفاده از طیف ۴G موجود به ارائه سرویس‌های ۴G و ۵G بپردازند.

علاوه بر این، تراشه اسنپ دراگون X55 با ماژول آنتن امواج میلی‌متری QTM525 5G کوالکام که برای قرار دادن آنتن‌های ۵G در تلفن‌های همراه نازک و فشرده استفاده می‌شود، همگام خواهد شد.گفتنی است کوالکام این روزها ابزار ۵G محور زیادی در دست دارد که با عرضه ۵G در سال جاری قدرت دانلود ۷Gbps و آپلود ۳Gbps را به کاربران عرضه می‌کند.

این امر به معنای ارائه استریم محتوای بهتر، بازی‌های آنلاین و قابلیت‌های پیشرفته‌تر هوش مصنوعی و موارد دیگری است که تا امروز ممکن نشده بود.البته باید در نظر داشت که اسنپ دراگون X55 تا اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی به همراه‌های هوشمند راه نخواهد یافت و این امر به معنای آن است که تلفن‌های همراه هوشمند ۵G تا قبل از این تاریخ با ترکیبی از تراشه اسنپ دراگون ۸۵۵ و مودم اسنپ دراگون X50 به بازار عرضه خواهند شد.

[ad_2]

منبع خبر:ایتنا
این خبر به صورت اتوماتیک از وبسایت ایتنا دریافت شده و در سایت سامانه پیامک نوآوران نمایش داده می شود.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *