آوریل, 2017 بدون نظر فناوری و اپراتورها

پس از انتشار گزارشی درباره برنامه‌ریزی شرکت وریزون برای نصب گسترده جاسوس‌افزار روی گوشی‌های اندرویدی مشترکانش، وریزون این گزارش‌ها را تکذیب کرد.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از گیزمودو این گزارش توسط توسط Electronic Frontier Foundation (EFF) تهیه شده است. ورایزون در واکنش به گزارش یاد شده اعلام‌کرده نرم‌افزار AppFlash که یک جاسوس‌افزار تلقی شده تنها به طور آزمایشی به کار گرفته شده و صرفا بر روی یک نوع گوشی اندرویدی نصب شده است.

برخی کارشناسان معتقدند AppFlash یک بدافزار جاسوسی است که فهرستی از تمامی برنامه‌های موبایلی نصب شده توسط کاربران تهیه می‌کند. ظاهرا شرکت مخابراتی وریزون در تلاش است از این طریق سلائق و ذائقه مخاطبان خود را شناسایی کند و بر همین مبنا آگهی‌هایی را برای آنان به نمایش درآورد. به عنوان مثال بر مبنای نرم‌افزار بانکی مورد استفاده کاربران می‌توان تبلیغاتی مناسب را برای آنان به نمایش درآورد.

EFF در گزارش خود تصریح کرده برنامه یاد شده اطلاعاتی مانند شماره همراه کاربران، ویژگی‌های گوشی‌های آنان، نوع گوشی و سیستم‌عامل آن و اطلاعاتی در مورد سرویس‌ها و برنامه‌های مورد استفاده افراد را جمع‌آوری می‌کند. برنامه یاد‌شده اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی کاربران و فهرست تماس‌های آنها را نیز گردآوری می‌کند.

وریزون در بیانیه خود افزوده کاربران گوشی K20 V ال.جی که برنامه یادشده بر روی آن نصب شده می‌توانند به سادگی برنامه یاد شده را پاک کرده و آن را از کار بیندازند. این شرکت همچنین بر تعهد خود به حفظ حریم شخصی مشترکان خود تاکید کرده است.

منبع:ایتنا

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *