اکتبر, 2017 بدون نظر فناوری و اپراتورها

اگر چه در سال‌های اخیر تلویزیون های زیادی با نمایشگرهای OLED و کیفیت صوتی بالا عرضه شده‌اند، اما هنوز هم فناوری صوتی به کار گرفته شده در این تلویزیون‌ها کیفیت مطلوب را ندارد.

 در اکثر تلویزیون‌های بزرگ از سیستم‌های صوتی استفاده می شود که صدا را فشرده می کنند و لذا کیفیت واقعی صدا قابل مقایسه با کیفیت آن در سالن‌های بزرگ سینمایی نیست. این در حالی است که تصویر به نمایش درآمده در این تلویزیون‌ها روز به روز قابل رقابت تر با تصاویر سالن های سینماست.

تلویزیون‌های جدید OLED ال.جی که در هفته های آتی روانه بازار می شوند از فناوری صوتی تازه‌ای موسوم به Dolby TrueHD بهره می‌گیرند که ادعا شده با استفاده از آن هیچ یک از جزئیات صوتی فیلم ها و ویدئوهای در حال پخش حذف نمی‌شود.

این فناوری به خصوص در زمان پخش فیلم ها و دی.وی.دی‌های فوق دقیق 4K Blu-ray به کار می آید و شنیدن دقیق صدا را با کیفیت بالا در صحنه‌های اکشن و پرسروصدا ممکن می کند.

فناوری یادشده در زمان اتصال کنسول‌های بازی به تلویزیون هم باعث خواهد شد تا بلندگوها صدا را با حداکثر کیفیت ممکن پخش کنند. ال.جی در آینده نزدیک فهرست کامل و قیمت تلویزیون‌های مجهز به این فناوری را اعلام خواهد کرد.

منبع:ایتنا
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *