ژوئن, 2017 بدون نظر فناوری و اپراتورها

چرخه کنونی سرمایه‌گذاری در حوزه امنیت سایبری از سال 2012 آغاز شده و سرعت آن با سه عرضه اولیه پروف‌پوینت، اسپلانک و پالو آلتو نتورک بالا رفته است.
به طور معمول، خروجی‌های بزرگ در یک فضا، به میزان قابل توجهی، اعتماد سرمایه‌گذاران را بالا می‌برد و از آنجا که سرمایه‌گذاران به دنبال رسیدن به سرمایه‌های بزرگ و سود کلان هستند، در نتیجه بیشتر سرمایه‌گذاری می‌کنند.

امنیت همیشه همانند یک بازی موش و گربه بوده است، لیکن مشکلاتی که در سال مورد بحث رخ داد، نشان داد که این گربه، متأسفانه بیش از حد چاق شده است و دیگر توانی برای گرفتن موش ندارد!

کارآفرین‌ها و سرمایه‌گذاران با دو چالش عمده در زمینه امنیت سایبری روبرو هستند.
چالش اول این است که بسیاری از شرکت‌ها حتی اصول امنیت سایبری را نیز به خوبی رعایت نمی‌کنند. تصویری که از محصولات امنیتی در ذهن مردم وجود دارد، این است که این محصولات، بهره‌وری شرکت را حفظ می‌کنند، لیکن هنگامی که از این محصولات به شیوه‌ای درست و منطقی استفاده نشود، در نهایت شاهد قرار گرفتن سازمان در معرض ریسک بالا خواهیم بود.

چالش دوم اینجاست که نسل پیشین محصولات امنیتی، بسیار ساده و ناکافی بودند. از آنجا هکرها، پیشرفت زیادی کرده بودند و شرکت‌ها نیز به سرعت در حال پیشرفت در عرضه استفاده از فناوری بودند.
موبایل و فضای ابری، دارایی‌های حساس را خارج از محیط شرکت و خارج از دسترس فروشندگان امنیتی قرار داد.

شرکت‌های کوچک و متوسط در معرض خطر بودند و همچنین به سرعت در حال رشد بودند، لیکن هیچ منبعی نداشتند که بخواهند در زمینه امنیت سرمایه‌گذاری کنند.

چالش‌هایی که مطرح شد باعث شده است که سرمایه‌گذاری و ارزش‌گذاری در زمینه امنیت سایبری به شدت کاهش یابد و در سال گذشته، شاهد افت سرمایه گذاری در این زمینه بودیم.
ما هنوز در ابتدای چرخه انطباق با فناوری امنیتی نسل جدید هستیم و در سال جاری میلادی، تأمین مالی با سرعت و با ارزش کمتری صورت می‌گیرد.

منبع:ایتنا

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *